O ile wytrenowanie maszyny jest łatwe, o tyle wyszkolenie ludzi zajmuje dużo więcej czasu. Różnica między wolnymi ciężarami a maszynami polega na tym, że maszyn nie należy używać, dopóki nie zostaną przeszkolone. Może to zająć większość czasu potrzebnego na nauczenie się ich używania. Oznacza to również, że krzywa uczenia się jest długa i stopniowa w porównaniu z wolnymi ciężarami, które mogą cię wiele nauczyć podczas jednej sesji.

Trening hybrydowy to połączenie uczenia maszynowego i treningu z wolnymi ciężarami. Niektóre z zalet tego typu treningu to szybkość i dokładność.

W hybrydowym treningu pleców łączymy zarówno uczenie maszynowe, jak i ludzkie doświadczenie, aby osiągnąć pożądane rezultaty. Ten dokument nie wyjaśnia, jak to wszystko działa, ale po prostu pokazuje, że możesz użyć tych funkcji do trenowania umiejętności pisania treści na stronie internetowej, jeśli nie musisz być całkowicie doskonały w każdym słowie lub zdaniu.

Przyjrzyjmy się, czym jest trening hybrydowy. Szkolenie hybrydowe łączy uczenie maszynowe z analizą ludzką.

Uczenie maszynowe pozwala komputerowi uczyć się i ekstrapolować coś, czego nigdy wcześniej nie widział, lub robić coś, czego nigdy wcześniej nie robiono.

Uczenie maszynowe jest poddziedziną sztucznej inteligencji i zobaczymy, jak sztuczna inteligencja może pomóc ludziom dowiedzieć się więcej o szkoleniu.

Dla wielu osób realizacja hybrydowego cyklu treningowego jest niezbędna. Zaprojektowanie odpowiedniego harmonogramu treningów hybrydowych nie jest łatwe, ale można to zrobić, jeśli rozumiesz wyzwania związane z czynnikami ludzkimi i sprawnością.

Koncepcja treningu hybrydowego została po raz pierwszy wprowadzona jako pomoc dla ofiar zespołu stresu pourazowego (PTSD) przez dr Franka Olivo w 2002 roku. Opracował on 7-etapowy program, który składał się z treningów wspomaganych, które obejmowały jedno ćwiczenie podane użytkownikowi dwa razy dziennie. Ćwiczenia zostały zaprojektowane z większą intensywnością i większą wagą niż zwykle, aby użytkownicy mogli szybciej uzupełniać grupy mięśniowe, zwiększając w ten sposób szanse na regenerację i powrót do zdrowia po objawach PTSD po każdej sesji treningowej. Podejście to zostało później rozwinięte przez kolegę dr Franka Olivo, dr Michaela Dougherty’ego w 2005 roku jako jego „Hybrydowy Cykl Treningowy” – podejście metaboliczne, które łączy ćwiczenia siłowe z treningami aerobikowymi, aby pomóc budować masę mięśniową, a jednocześnie ćwiczyć w wolniejszym tempie i pomagam spalić.

Główną zaletą hybrydowego treningu pleców jest to, że nie poświęca on siły sportowca, ale zwiększa ilość pracy, jaką mogą wykonać bez uszczerbku dla jego sprawności.